“شهر دلخواه ایرانیان” کتابچه‌ای مصور است…..

photo_2016-08-23_11-48-18

گزارش شهر دلخواه ایرانیان محصول فعالیت یک ساله کمپین ملی شهری ایران بوده که  از دو بخش اصول و پیشران‌های تغییر تشکیل شده است. برای تهیه بخش اصول شهر دلخواه ایرانیان از مفاهیم مشترک استخراج شده در نظرات مردمی بهره گرفته شده و بخش پیشران‌های تغییر نیز شامل نتایج نشست‌های گفتگوی شهری و نیز گفتگوهای آنلاین شهری است. یک “کمیته تهیه پیش‌نویس” در دفتر هبیتات تهران با استفاده از نظرات مردمی و نیز مقالات موضوعی تهیه شده توسط کارگروه‌های کمپین، گزارش شهر دلخواه ایرانیان را در دو نسخه فارسی و انگلیسی تهیه کرده است. این گزارش که دارای 8 اصل و 5 پیشران تغییر است، هم اکنون به سه گروه مردم، متخصصین و مدیران برای تکمیل و اصلاح، ارسال شده تا در نهایت حاصل اجماع این سه گروه به انتشار کتابچه شهر دلخواه ایرانیان بیانجامد.
“شهردلخواه ایرانیان” کتابچه‌ای مصور خواهد بود که در آن مفاهیم شهر دلخواه از طریق متن و تصاویر گرافیکی به خوانندگان منتقل می‌شود. هم‌اکنون یک تیم تصویرسازی و گرافیک کار خود را برای تهیه این کتابچه آغاز کرده است. لازم به ذکر است که جلد دیگر این کتابچه که حاوی نظرات، دست‌نوشته‌ها، عکس‌های مردمی، مصاحبه‌ با هنرمندان و فعالان اجتماعی است پس از انتشار جلد اول منتشر خواهد شد.

 قرار است گزارش “شهر دلخواه ایرانیان” به سومین کنفرانس سازمان ملل متحد در زمینه مسکن و توسعه شهری پایدار (هبیتات3) ارسال شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *