جلسه یادگیری “محله امام‌زاده عبدالله، محله دلخواه من” در موسسه فرهنگی شهربانو برگزار شد.

کارگاه “محله دلخواه من” به همت دفتر خدمات نوسازی محله امام زاده عبدالله تهران(منطقه 9) و موسسه فرهنگی شهربانو و با همکاری کمپین ملی شهری ایران برگزار شد.

در این جلسه که در 22 فروردین  1395 با حضور زنان موفق موسسه شهربانو و جمعی از زنان فعال در امور اجتماعی این محله در موسسه شهربانو برگزار شد، حاضرین در زمینه حل مسائل و مشکلات محله خود به بحث و گفتگو پرداختند و در نهایت محله دلخواه خود را ترسیم کردند.

بانوان حاضر در جلسه که بیش تر از ساکنان قدیمی محله امام زاده عبدالله بودند در زمینه مسائلی از جمله از بین رفتن حس تعلق و همبستگی اجتماعی محله پس از مهاجرت ساکنان قدیمی سخن گفتند. همچنین مشکلاتی در زمینه رسیدگی به وضعیت کالبدی محله از جمله توجه به پارک‌ها و فضاهای سبز، تعریض پیاده روها و  تجهیز پل های هوایی عابر پیاده به سیستم پله برقی به عنوان مشکلات محله  از دید بانوان مطرح شد.

 

 

photo_2016-04-11_13-23-17

 

در نهایت بانوان محله امام زاده عبدالله “محله دلخواه خود” را اینگونه توصیف کردند:

Declaration

 

محله امام زاده عبدالله از شمال به خیابان 30 متری جی  ، از جنوب و غرب به خیابان قزوین و از شرق نیز به خیابان امامزاده عبد الله  منتهی می شود و دارای 9 مدرسه و 7 مسجد است. از جمله شاخصه های این محله ، موقعيت جغرافيايي اين محله است كه محدوده وسيعي در اطراف ميدان آزادي را شامل مي شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *