شهر دلخواه من، شهری با حمل و نقل پاک

ارسالی از : عرفان-تهران

همگی از مشکلات حمل و نقل و ترافیک و شلوغی مترو ها و اتوبوس ها و حضور دستفروشان و متکدیان در این محل ها آشناییم.
همچنین مشکل آلودگی هوا که همگی از اون با خبریم. و همچنین مشکل معروف اتومبیل های تک سرنشین و یا اتومبیل های فرسوده و موتورسیکلت ها و…

پیشنهاد: نظری که ما داریم این است که حضور تراموا رو هم توی شهر امتحان کنیم یا حداقل مسیولین این مسیله رو هم مورد بررسی قرار بدن.
تراموا مزایای بیشتری نسبت به اتوبوس های حمل و نقل داره مثله فضای بیشتر وظاهر زیبا تر و همچنین نظم بیشتر و همچنین تراموا هایی که از انرژی الکتریسیته استفاده میکنن برای مسیله آلودگی هوا مناسبند.
البته مشکلاتی هم برای این طرح وجود داره مثل پیدا کردن مسیر و محل مناسب برای این وسیله نقلیه و یا چراغ قرمز ها و چهار راه ها و یک مسیله که به نظر مهم است هزینه ایست.
که در ادامه نظر میگوییم که میشه دقیقا همین مسیرهای اتوبوس های تندرو را به مسیر تراموا تغیر داد و یا حداقل برای امتحان این طرح تنها مسیر شمال تا جنوب تهران یعنی تجریش تا میدان راه آهن رو به عنوان یک مسیر مستقیم برای تراموا ها انتخاب کرد و درباره مشکل چهارراه ها و چراغ قرمز ها میتوان حرکت تراموا رو با زمان قرمز و سبز شدن چراغ های راهنمایی و رانندگی هماهنگ کرده تا حرکت بدون دردسری داشته باشیم و درباره به اصتلاح مشکل هزینه هم میتوان از سرمایه گذاری افراد توانمند استفاده کرد و یا صد ها راه دیگر.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *