برگزاری دومین کارگاه “محله دلخواه من” در محله امام‌زاده عبدالله شهر تهران

دومین کارگاه یادگیری اجتماعی کمپین ملی شهری ایران با موضوع “محله دلخواه من” با همکاری سازمان نوسازی شهر تهران در محله امام‌زاده عبدالله منطقه 9 تهران برگزار شد. در این کارگاه که در محل دفتر خدمات نوسازی محله امامزاده عبدالله برگزار شد، 6 تن از اعضای “کانون عکاسی شهری تجسم” حضور داشتند. در این کارگاه عکاسان شهری کانون عکاسی محله امامزاده عبدالله به بحث و تبادل نظر در رابطه با راهکارهای حل مسائل مختلف محله پرداختند. آلودگی صوتی و هوا به سبب نزدیکی به فرودگاه مهرآباد و کاربری‌های مزاحم فرامحله‌ای، ناامنی، لزوم ترویج آموزش‌های اجتماعی از طریق مدارس و نهادهای فعال مذهبی از جمله مواردی بود که شرکت‌کنندگان در کارگاه مورد بررسی و توجه قرار دادند.

IMG_3563

IMG_3533

 

IMG_3550

در انتها نیز اعضای کانون عکاسی تجسم  به تدوین بیانیه “محله دلخواه من” پرداختند.

IMG_3564

کانون تجسم، کانون عکاسی شهری است که 5 سال پیش توسط دفتر خدمات نوسازی محله امامزاده عبدالله راه اندازی شد. دفتر خدمات نوسازی محله امام زاده عبدالله با هدف توانمندسازی  به آموزش عکاسی به نوجوانان دختر این محله پرداخت. بعدها این کلاس آموزشی منجر به تاسیس کانون عکاسان شهری تجسم شد که هسته اولیه آن امروز به طور تخصصی به حرفه عکاسی مشغول‌اند.

نظرات

  1. با سلام خدمت محله ای عزیز و محترم…
   با سپاس از توجه و پیگیری شما ، ضمن تایید صحیتهای شما ، باستحضار می رساند که ما در دفتر خدمات نوسازی بافت فرسوده محله امامزاده عبدالله گروههایی رو تشکیل دادیم که گروه تاتر پسران (سال 1392)و عکاسی دختران(سال 1390) جزو گروههای موفق و خوب محله بودند… ولی متاسفانه به دلیل مواجه شدن با مشکلات مالی و عدم توانایی حمایت مالی کارفرمای محترم از گروههای دفتر، ناچار شدیم که از ادامه تشکیل کلاسها برای گروهها صرف نظر نماییم …
   با توجه به اینکه گروه عکاسی دختران از گروههای قدیمی تر دفتر نسبت به گروه تاتر پسران بودند همچنین با توجه به ثبت این گروه به عنوان کانون عکاسان تجسم، این گروه با برگزاری نمایشگاههای مختلف عکس به استقلال مالی رسیده اند و به صورت مستقل و بدون حمایت مالی دفتر و فقط با حمایت معنوی و مشاوره ای دفتر به فعالیت خود ادامه می دهند…
   با این وجود دفتر خدمات نوسازی بافت فرسوده محله امامزاده عبدالله امیدوار است که در سال جاری بتواند اقداماتی را در جهت احیای گروه تاتر مشارکتی پسران محله انجام دهد….

   با سپاس مجدد از شما هم محله ای محترم
   مدیر دفتر خدمات نوسازی بافت فرسوده محله امامزاده عبدالله

   لازم به ذکر است تشکیل گروههای مردمی در سطح محله به خصوص در گروه سنی نوجوانان با هدف برانگیختن حس مسئولیت نسبت به محله، توانمند شدن نوجوانان و افزایش مهارتهای شان توسط دفتر پیگیری و تشکیل گردیده است….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *